Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego to książka… niezwykła.
Jej autorką jest Anna Czerwińska-Rydel, jedyna polska pisarka specjalizująca się
w biografiach dla dzieci ważnych i wyjątkowych ludzi. Zaś jedyne w swoim rodzaju dynamiczne i delikatne ilustracje stworzyła Dorota Wojciechowska.

 

 

"Kornel był uwielbiany i rozpieszczany przez wszystkich. Helenka piekła dla niego specjalne ciasteczka, Ludmiła ubierała go w sukienki i czesała w loczki, Karolina uczyła wierszyków i woziła w wózku jak lalkę, Matylda w tajemnicy szeptała mu do ucha swoje sekrety, Wilhelmina wkładała mu do łóżeczka psy, koty, myszy i robaki, a Jadwiga podlewała go konewką. Dzięki tym wszystkim zabiegom Kornel rósł szybko i stawał się coraz mądrzejszy i silniejszy.

– Moje słoneczko! – zachwycała się nim pani Julia. – Zobacz, Edwardzie, on się ciągle śmieje. Ze wszystkiego jest zadowolony.

– Rzeczywiście, to nasze najpogodniejsze dziecko – mówił z dumą pan Makuszyński. – I jakieś takie… promienne, masz rację.

– Ga, ga, bu ba! – odpowiedział zadowolony Kornel i uśmiechnął się od ucha do ucha."

Fragment książki

Anna Czerwińska-Rydel

 

Muzyk, pedagog, autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.  Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.  Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach.  Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o słynnych gdańszczanach), Gdańskiej Trylogii 2 (trzy opowieści biograficzne o wybitnych gdańszczankach) oraz Gdańskiej Trylogii 3 (trzy opowieści biograficzne o wielkich gdańskich artystach).

więcej na annaczerwinska-rydel.com

Dorota Wojciechowska

 

Grafik – ilustrator. Rysowała między innymi dla:

czasopism i wydawnictw: "Wysokich Obcasów", "Gagi", "Charakterów", "Twojego Dziecka", Poławiaczy Pereł (książki Kosmonautka, Strażaczka, i Agentka), Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, Wydawnictwa Otwartego. Instytucji kulturalnych: Opery Narodowej w Warszawie, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Agencji Artystycznej w Szczecinie.

więcej na dorotawojciechowska.pl

księgarnia

patronat