Wirusy

wesprzyj wirusy na ﷯
Dzień dobry!
rotawirus

O, raczej niedobry, skoro spotykacie na swojej drodze właśnie nas! To my, wirusy, małe złośliwe stworki, które krążą po świecie, żeby urozmaicić życie dzieciakom i ich rodzicom, a nawet dziadkom. Jest z nas naprawdę przednia drużyna! Jesteśmy wszechstronnie utalentowane: bez trudu zmieniamy wasz wygląd na bardziej atrakcyjny, zapewniamy niespodziewane bóle brzucha i gardła, pozwalające zrobić sobie kilka dni przerwy od przedszkola, i fundujemy wam niezapomniane wrażenia. Teraz dokonamy uroczystej prezentacji:

świnka bostonka
odra różyczka
ospa wietrzna opryszczka
Wirusy atakują!

Wirusy to książka o najpopularniejszych chorobach wirusowych wieku dziecięcego, przeznaczona dla małych wojowników i ich dorosłych sprzymierzeńców. Sprawcy całego zamieszania, czyli wirusy, opowiadają, co dokładnie potrafią zbroić i jakie są skutki ich harców w dziecięcych organizmach.

W tej książce każdy znajdzie coś dla siebie - dzieciaki będą miały radochę z przezabawnych ilustracji i folii, dzięki którym zobaczą jak choroby wirusowe zmieniają wygląd ich rówieśników. A dorośli sporo się dowiedzą o infekcjach wirusowych.

Dla wszystkich dużo dobrej zabawy i śmiechu z przemądrzałych, złośliwych wirusów, które potrafią naprawdę nieźle nabroić...

Daj się zarazić dobrą zabawą!

Wirusowa ekipa

Wirusy nie powstałyby, gdyby nie jedyne w swoim rodzaju zajęcia na uniwersytecie, cztery wyjątkowo kreatywne studentki, wierzący w projekt wydawca i pies, który przyklepał wszystko łapką.

Joanna Lenart

Studentka ASP, ilustratorka, a także architekt wnętrz. Za pomocą tradycyjnej techniki akwareli wykreowała na papierze barwny "zawirusowany" świat. Farbami i tuszem nadała Wirusom graficzną oprawę.

Natalia i Ewa Karpińskie

Córka, studentka edytorstwa, która lubi, żeby w tekście zgadzały się wszystkie przecinki, i mama, farmaceutka z prawdziwą pasją. Jedna zna się na chorobach i ma dar opowiadania prześmiesznych historii, druga ubiera w słowa jej szalone pomysły. Razem tworzą zgrany i wesoły duet.

Marta Kotkowska

Współzałożycielka Przygotowalni, mentalna matka i mentorka projektu. Twórczyni zajęć poświęconych książce dziecięcej, podczas których zrodził się pomysł na Wirusy. Dobry duch, sprawujący pieczę nad powstawaniem wirusów.

Marcel Kotkowski

Wydawca, współtwórca Przygotowalni, jedyny męski pierwiastek w zespole, głos rozsądku i, choć nie wygląda, ważny pan do podpisywania papierów.

Karolina Węglarzy i Katarzyna Dziuba

Studentki edytorstwa, które zajęły się tym, żeby Wirusy ładnie wyglądały i wygodnie się czytały. Najchętniej całymi dniami projektowałyby piękne i funkcjonalne książki. Prywatnie za wirusami nie przepadają, ale te książkowe uwielbiają!

Kropka

Pies typograficzny, odpowiedzialny za zażegnywanie sporów w zespole. To Ona dba o odpowiednią atmosferę w trakcie pracy i wpływa pozytywnie na morale.

Wirusowe gadżety

Wirus opryszczki

To ja, to ja, wirus opryszczki pospolitej! Nie daj się zmylić nazwie, bo pospolity nie jestem ani trochę.

Wirus grypy żołądkowej

Jestem mały, ale zaraźliwy i złośliwy. Masz do czynienia z wirusem grypy żołądkowej!

Wirus różyczki

Jestem wirusem różyczki, w piękniejszym odcieniu czerwieni niż dobry keczup.

Wirus odry

Najbardziej przebojowy wirus ze wszystkich to właśnie ja, wirus odry!

Wirus ospy wietrznej

Przybrałem zjawiskowy odcień płynu odkażającego, w którym będziesz musiał zażywać kąpieli, jeśli dopadnie cię moja choroba.

Wirus bostonki

Nie chcę zabrzmieć nieskromnie, ale jestem naprawdę wyjątkowy, bo moja choroba przytrafia się niezwykle rzadko.

Wirus świnki

Jestem jedynym w swoim rodzaju wirusem świnki i potrafię rozkochać w sobie nawet największego twardziela.